Kategorie
Kategorie

Filtr k plynové masce (Rusko)

Filtr k plynové masce (Rusko)
Filtr k plynové masce (Rusko) Filtr k plynové masce (Rusko)
Výrobce: Rusko
Model: RU-0005041
Dostupnost: Skladem
Cena 44 Kč 44
Bez daně: 36 Kč
Množství:  

Určeno pouze ke sběratelským nebo filmovým účelům. Bez záruky původní funkčnosti.

Náhradní filtr k ruské vojenské protiplynové masce. Nepoužitý, dlouhodobě skladovaný pro případ války. Samozřejmostí jsou tedy povrchové kosmetické vady, jako odřeninky, drobné vrypy nebo promáčknutí. Pohází z armádních výprodejů.  Výška filtru (bez hrdla) 12,5 cm, průměr filtru 11 cm. Cena je za jeden kus.

Další text není nákupní doporučení ani návod k použití, ale pouze informace o tom, proč je ve světě o tyto filtry stále zájem:

Tento typ filtrů je velmi oblíbený v prepperských komunitách. Je osazen UNI závitem do masek vojsk varšavské smlouvy a jejich civilních klonů, používaných cvivilní ochranou.. Ruská armáda měla na filtrech nejsilnější plech a největší aktivní náplň.Vydržely dlouhé bojové použití, nešetrné použití i mnohaleté skladování. Nevýhodou byla naopak vyšší hmotnost, proto se připojovali k masce často přes dýchací hadici ("chobot") s filtrem upevněným na opasku nebo neseným v tašce.

Vojenské příručky radí v případě ztráty nebo absence masky nouzově filtr používat samostatně sevřením hrdla se závitem v ústech. Preppeři si vyrábějí i nouzová dýchací zařízení. Na filtr napojí vhodnou hadičku - na jednu stranu náustek ze šnorchlu a druhou část připevní tavnou pistolí k víčku filtru s udělanou dírou. Na hadici se dají pak měnit filtry jako na masce. Místo masky pro ochranu očí a sliznice nosu stačí pak použít potápěčské brýle.

Výhodná cena platí pouze do vyprodání omezených skladových zásob!

 

Survival Shop Vlkodlak.cz