Kategorie
Kategorie

Maska ochranná M-10

Maska ochranná M-10
Výrobce: ČR
Model: 20-3118
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 325 Kč
Sleva platná do 15.11.2018 nebo do vyprodání zásob 17%      56 Kč
Naše cena platná ke dni 14.11.2018 269 Kč 269
Bez daně: 222 Kč
Množství:  

Protiplynová ochranná maska, používaná v české armádě. Maska je nepoužitá, pouze dlouhodobě skladově uložená. Dodáváme komplet, včetně tašky. Určeno pouze ke sběratelským účelům!

V poslední době se česká a slovenská armáda zbavovala opravdu velkého množsví těchto masek a zásob filtrů do nich. Všechny jsou po předpokládané době použitelnosti a nejsou již určeny k oficiálnímu použití jako ochranné masky. Jsou prodávány pouze ke sběratelským nebo filmovým účelům. Přesto však exitsují dva kvalitativní rozdíly - podle toho, zda byly konkrétní masky a šarže filtrů skladovány ve vytápěných vojenských budovách-stabilních skladech, s víceméně stálou teplotou a nekolísající vlhkostí, nebo byly uloženy v pohotovostních skladech pro rychlou distribuci, což bývaly většinou jen plechové hangáry s vysokou teplotou v létě, teplotami pod bodem mrazu v zimě a značně kolísající vzdušnou vlhkostí.
U masek a filtrů z prvního typu skladů je značná pravděpodobnost, že díky stabilnímu skladování budou masky a filtry plnohodnotně fungovat i v současné době (oficiálně je to samozřejmě bez záruky). Oproti tomu masky bez stabilního skladování jsou skutečně většinou již jen nefunkční sběratelský exponát. Armáda masky třídila a rozpodávala s rozdílnou cenou právě s přihlédnutím k těmto okolnostem.
 Svým zákazníkům proto doporučuji zodpovědně zvážit nákup podezřele levných masek a zejména filtrů, které se budou objevovat v různých nabídkách stále častěji.

Survival Shop Vlkodlak.cz