Kategorie
Kategorie

Filtry do vojenské masky M-10 (LF - 10 M)

Filtry do vojenské masky M-10 (LF - 10 M)
Filtry do vojenské masky M-10 (LF - 10 M)
Výrobce: ČR
Model: ACR-LF-10-M
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 88 Kč
Sleva platná do 3.3.2020 nebo do vyprodání zásob 44%      39 Kč
Naše cena platná ke dni 28.2.2020 49 Kč 49
Bez daně: 40 Kč
Množství:  

Sada dvou originálních filtrů LF-10 M do vojenské protiplynové ochranné masky, používané v české armádě. filtry jsou nepoužité, v nepoušeném hermetickém obalu, pouze dlouhodobě skladově uložené. Určeno pouze ke sběratelským účelům!

V poslední době se česká a slovenská armáda zbavovala opravdu velkého množsví těchto masek a zásob filtrů do nich. Všechny jsou po předpokládané době použitelnosti a nejsou již určeny k oficiálnímu použití jako ochranné prostředky. Jsou prodávány pouze ke sběratelským nebo filmovým účelům. Přesto však existují dva kvalitativní rozdíly - podle toho, zda byly konkrétní masky a šarže filtrů skladovány ve vytápěných vojenských budovách-stabilních skladech, s víceméně stálou teplotou a nekolísající vlhkostí, nebo byly uloženy v pohotovostních skladech pro rychlou distribuci, což bývaly většinou jen plechové hangáry s vysokou teplotou v létě, teplotami pod bodem mrazu v zimě a značně kolísající vzdušnou vlhkostí.
U masek a filtrů z prvního typu skladů je pravděpodobnost, že díky stabilnímu skladování budou masky a filtry fungovat i v současné době (oficiálně je to samozřejmě bez záruky). Oproti tomu filtry a masky bez stabilního skladování jsou skutečně většinou již jen nefunkční sběratelský exponát. 
 Svým zákazníkům proto doporučuji zodpovědně zvážit nákup podezřele levných masek a zejména filtrů, které se budou objevovat v různých nabídkách stále častěji.

Survival Shop Vlkodlak.cz