Kategorie
Kategorie

Žoldácký / PARA náramek 15mm BLUE (Paracord Bracelet)

Žoldácký / PARA náramek 15mm BLUE (Paracord Bracelet)
Výrobce: Miltec, Německo
Model: 16370103
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 45 Kč
Sleva platná do 25.8.2019 nebo do vyprodání zásob -9%      -4 Kč
Naše cena platná ke dni 17.8.2019 49 Kč 49
Bez daně: 40 Kč
Množství:  

Dostupné varianty:


* velikost:

Šířka náramku 15mm, barva BLUE, modrá.

Dnes již legendární součást výstroje na přežití a v mnoha ohledech poznávací znak bojovníků hlásicích se k odkazu speciálních jednotek.

Náramek je upletený z jednoho dlouhého kusu padákové šňůry. Při běžném nošení slouží jako ozdoba a jistá informace o tom, že jeho majitel je příslušníkem nějaké bojové jednotky nebo má svým smýšlením a mentalitou k nim blízko. Jeho trvalým nošením má však majitel trvale při sobě více jak dva metry (podle velikosti náramku) kvalitního nylonového lanka, které lze využít k mnoha potřebám. Nemá smysl zde vyjmenovávat na co vše může posloužit dva metry padákové šňůry, ale všichni vojáci školení v technikách přežití a sebezáchovy v krizových situacích by o tom jistě mohli vyprávět dlouhé desítky minut.

Historický původ náramku je nejasný mnozí na jeho historii odkazují již k původním válečným jednotkám SAS. Jisté je, že velkého rozšíření v nošení zaznamenal náramek u mnohých příslušníků britských SAS, kteří po opuštění tohoto útvaru pracovali jako elitní žoldáci všude ve světě. Pravděpodobně od nich ( i když Američané to zuřivě popírají :) ) odkoukali nošení náramku i výsadkáři US Airborne, Rangers a další US speciální útvary, kde pak náramek dosáhl v podstatě masového rozšíření.

Kdo a kdy jej poprvé vymyslel a upletl je dnes už jedno a je dost reálné, že se taková praktická ozdoba bojovníka používala už v armádách starověku. To ale nemění nic na tom, že se jedná o jednoduchou, levnou, skromnou a velmi funkční součást výstroje, která může v nečekaných situacích velmi pomoci nebo dokonce i zachránit život.

K dispozici míváme tyto velikosti náramků šířky 15mm:

S = max. obvod zápěstí 17 cm – 7´´, délka použité šňůry 195 cm

M = max. obvod zápěstí 20cm – 8´´, délka použité šňůry 225cm

L = max. obvod zápěstí 23cm – 9´´, délka použité šňůry 250cm

XL = max. obvod zápěstí 26cm - 10´´, délka použité šňůry 275 cm

Materiál – plastové přezky, šňůra 100% polyester (nylon).

Survival Shop Vlkodlak.cz