Kategorie
Kategorie

Membránový bivakovací vak (Flecktarn, Woodland, Oliv)

Membránový bivakovací vak (Flecktarn, Woodland, Oliv)
Výrobce: Miltec, Německo
Model: 14115020
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 1 800 Kč
Sleva platná do 8.7.2024 nebo do vyprodání zásob 9%      155 Kč
Naše cena platná ke dni 15.6.2024 1 645 Kč 1645
Bez daně: 1 360 Kč
Množství:  

Dostupné varianty:


* barva:

Bivakovací vak se používá samostatně k bivakování za nepříznivých podmínek, nebo jako ochranný obal na spací pytel.Velmi odolný, třívrstvý materiál, z něhož je pytel vyroben, chrání před vzdušnou vlhkostí a před větrem (prví vrstva odolný 100% polyamid, druhá vrstva polyesterová membrána, třetí vrstva 100% polyester). Materiál funguje podobně goretexu.

Spodní materiál je silný 100% polyester s hydrofobní úpravou, pro dobrou prodyšnost (důležité pro výměnu vzduchu - prevence udušení) a s přiměřenou odolností proti spodní zemní vlhkosti.  Chrání před vzdušnou a zemní vlhkostí (mlha, rosa, mrholení) zároveň však umožňuje bezproblémové odvádění vnitřní vlhkosti z potu a dechu. Zvládne i mírný déšť po omezenou dobu - při silném nebo déle trvajícím dešti je však nutné doplnit ochranu tropikem nebo nepromokavou plachtou. Jinak může po delší době dojít k prosáknutí materiálu (bivakovací vak přecejen není zcela vodotěsná "pláštěnka").

Oproti obrázku dodáváme v americkém armádním maskovacím provedení Woodland, německém Flecktarn nebo klasické zelené (Oliv). Pytel je samozřejmě zcela nový, nepoužitý. Rozměry 210 x 80 cm. Váha cca 1,05 Kg. Boční zapínání na dlouhý zip, překrytý širokou légou zapínanou na kovové patentky. Používání vaku podstatně zvyšuje uživatelský a teplotní komfort oproti samostatnému spacímu pytli, což v krizových podmínkách výrazně zvyšuje šance na přežití. Bivakovací vak také chrání spací pytel před protržením a otěrem, čímž velmi prodlužuje jeho životnost!

 

Survival Shop Vlkodlak.cz