Kategorie
Kategorie

Sekáček Cold Steel (Commercial Series)

Sekáček Cold Steel (Commercial Series)
Výrobce: Cold Steel
Model: 20VCLEZ
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 1 870 Kč
Sleva platná do 25.10.2021 nebo do vyprodání zásob 12%      221 Kč
Naše cena platná ke dni 19.10.2021 1 649 Kč 1649
Bez daně: 1 363 Kč
Množství:  

Sekáček na maso je speciální, kuchařský nástroj, určený k opracovávání a porcování masa. Jedná se o kovovou ostrou hlavu, která má obdélníkový tvar.

Sekáček na maso je speciální, kuchařský nástroj, určený k opracovávání a porcování masa. Jedná se o kovovou ostrou hlavu, která má obdélníkový tvar. Sekáček na maso je oproti nožům uzpůsoben k sekání, je současně i těžší, což mu udílí větší kinetickou energii. Kuchyňské nože Commercial Series je série továrně vyráběných kuchyňských nožů, které navrhl president Cold Steelu, Lynn C. Thompson. Nože, s extrémně leštěnou čepelí mají sloužit k práci od jatek a řezníků, komerčních kuchyní a kuchařů až po lovce a rybáře nebo domácí kuchyni.

Čepele nožů jsou vyrobeny z německé oceli 4116. Tato ocel je nerezová a snadno se brusem obnovuje ostří. Rukojeť má vyrobenou ze dvou materiálů. Podkladovou část rukojeti tvoří pevnostní polypropylen, který dodává noži tvar a výborné pevnostní vlastnosti a povrch je potažen měkkým a pružným umělým polymerem s označením Kray-Ex, aby rukojeť neklouzala.

Jak se správně chovat k noži na maso? Nože umývejte vždy ručně. Horká voda a vodní pára z myčky nožům škodí. Po použití je umyjte pod tekoucí vodu a otřete. Nenechávejte je mokré. Vždy nože ukládejte do stojanů nebo pouzder. Do stojanu je zasouvejte ostřím nahoru, aby se netupily. Nikdy nože nevkládejte volně do zásuvky s ostatními noži nebo jiným kovovým náčiním. Vždy při práci používejte prkénka z měkkých materiálů, jako je dřevo nebo plast. Porcelánové talíře, sklo nebo umělý či přírodní kámen jsou nevhodné.

Pravidelně musíte nože brousit, tupé nože mohou být nebezpečné. Nože můžete naostřit ocílkou, ostřičem na nože, nebo použít brusný kámen. Po použití brusného kamene je potřeba ostří srovnat na koženém pásu, čí ocílkou. Ideální je využít alespoň jednou do roka služby profesionálního brusiče.

  • Tloušťka čepele 3,5
  • Délka rukojeti 132
  • Celková velikost 350
  • Barva Černá/Stříbrná
  • Materiál rukojeti Long Kray-Ex™
  • dodává se bez pouzdra
  • Hmotnost 671,88
  • Délka čepele 218
  • Ocel German 4116 Stainless Cryo Quenched
Survival Shop Vlkodlak.cz