Kategorie
Kategorie

US padáková šňůra TEESAR Coyote, 15,24 m, Type III.

US padáková šňůra TEESAR Coyote, 15,24 m, Type III.
Výrobce: USA
Model: 15945005
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 289 Kč
Sleva platná do 29.6.2022 nebo do vyprodání zásob 21%      60 Kč
Naše cena platná ke dni 26.6.2022 229 Kč 229
Bez daně: 189 Kč
Množství:  

Originální nylonová padáková šňůra PARACORD 550 type III, vyrobená v USA pro všestranné použití, vyrobená skutečně certifikovaným vládním dodavatelem.

Barva: Coyote - světle hnědá, průměr: 3mm, délka: 50 ft / cca 15,24 m, materiál: 100% nylon, testováno na 550 LB/ 249 kg.

Na dnešním tru je velká poptávka po tzv padákových šňůrách, pro jejich mnohostranné možnosti použití. jednotliví dodavatelé si konkurují zejména cenou, která se odvíjí od kvality nylonového vlákna, které je k výrobě použito a složitosti zpracování při pletení šňůry. Snadno lze dostáhnout stejné barvy, průměru šňůry a její nosnosti (pevnosti), která se měří hned po výrobě. Každá padáková šňůra rychle stárne, stejně jako třeba horolezecká lana, a její pevnost se snižuje ročně přibližně o 7 - 25%. To je dáno právě kvalitou materiálu a způsobu zpracování při výrobě. Značka TESSAR nepatří mezi nejlevnější, ale je vyráběna certifikovaným dodavatelem pro US vládu. Kvalita a trvanlivost jsou na vysoké úrovni.

Padákové šňůry jsou původně používané při výrobě padáku a pomocné výstroje pro americké výsadkáře, barva černá, délka šňůry asi 16m. Statická nosnost se pohybuje přibližně kolem 520 liber (pokud se jedná o nové šňůry) a proto je lze používat i pro nouzové spouštění a zvedání nákladu či jako pomocný prostředek při zdolávání překážek (není určeno k provozování horolezectví). Další využití nalezne při upevňování výstroje, budování improvizovaného příbytku, zhotovování pastí na zvěř a nástrah na nepřítele, stavba voru při přechodech vodních ploch atd. Možnosti využití nejsou tímto výčtem zdaleka vyčerpány. Made in USA.

Pozor! Jedná se skutečně o americký výrobek, ne o komerční čínský provázek, který se často prodává také jako tzv. "padáková šňůra".

Survival Shop Vlkodlak.cz