Kategorie
Kategorie

Ruční lovecký a sportovní prak FUN

Ruční lovecký a sportovní prak FUN
Výrobce: Max Fuchs (MFH), Německo
Model: MFH-38313
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 270 Kč
Sleva platná do 29.6.2022 nebo do vyprodání zásob 15%      41 Kč
Naše cena platná ke dni 26.6.2022 229 Kč 229
Bez daně: 189 Kč
Množství:  

POZOR! Praky jsou výrobky prodejné pouze osobám starším osmnácti let! Objednánít tohoto výrobku závazně potvrzujete, že je vám více než osmnáct let.

Konstrukce ocel + plast, velmi odolná kožená kapsa na munici uprostřed vymršťovací gumy. Prak se v některých zemích používá k lovu drobných zvířat. V České republice je tento způsob lovu přísně zakázán a jeho praktikování by bylo posuzováno podle zákona jako pytláctví, týrání zvířat a obecné ohrožení. Prak je tedy určen zejména ke sportovním aktivitám střelby na terč, na zabezpečených sportovištích nebo v přehledných místech, kde nehrozí možnost zranění dalších osob.

Prak používá ke střelbě kinetickou energii smršťující sepružné gumy. Tato guma je samozřejmě tzv. spotřební materiál s určitou omezenou životností po určitém počtu výstřelů. Její přetržení není oprávněným důvodem k reklamaci a jedná se o předpokládané opotřebení. Gumu na praku je třeba čas od času vymětit. Lze ji občasně zakoupit v naší nabídce nebo v prodejnách s obdobným sortimentem. Životnost gumy lze podstatně prodloužit rozumným používáním praku, kdy není guma napínána do maximální míry své roztažitelnosti, ale zhruba jen do dvou třetin. Gumu lze čas od času lehce přetřít konzervačním prostředkem na pryžové součásti ta trvanlivost se také prodlouží uložením praku ve stínu (zbytečnému nevystavování gumy UV záření ze slunce), pokud zrovna prak nepoužíváte.

Bezpečnostní pravidla:

- Prak může vlastnit pouze osoba starší osmnácti let. Ta musí zabezpečit, že prak nebude volně dostupný dětem nebo osobám, které by jej mohlui zneužít.

- Miřte s prakem vždy bezpečným směrem a ujistěte se, že cílová oblast je prázdná. Nikdy nemiřte s prakem na člověka. Nikdy nemiřte na nic, co není cílem zásahu-možnost vzniku vážného poranění nebo poškození.

- Vy i ostatní v blízkém okolí by jste měli používat střelecké brýle

- Nestřílejte na tvrdé povrchy nebo na vodní povrch. Náboj se může odrazit a zasáhnout nepožadovaný cíl s rizikem ublížení na zdraví

- Před každým střílením zkontrolujte stav gumových pásků. Nestřílejte při zjištění, že jsou poškozené.

- Střílejte pouze na terče nebo do míst, odkud nehrozí nežádoucí odraz vystřeleného projektilu.

- Celou dráhu střely i místo dopadu musíte mít vizuálně zcela pod kontrolou a zabránit na něj vstupu nezůčastněných osob.

- Je zcela nepřípustné střílet nebo i jen mířit nabitým prakem na jiné osoby nebo zvířata

- Vyvarujte se střelby v noci, za ztížených světelných podmínek, nebo do míst kam nevidíte. Vždy pamatujte, že každý vystřelený projektil, byť jen do vzduchu, dříve či později někam spadne a múže tam způsobit hmotnou škodu nebo úraz.

Survival Shop Vlkodlak.cz