Kategorie
Kategorie

Trvanlivá potravinová dávka NRG-5 (Emergency Food Ration)

Trvanlivá potravinová dávka NRG-5 (Emergency Food Ration)
Trvanlivá potravinová dávka NRG-5 (Emergency Food Ration)
Výrobce: Německo
Model: NRG-5
Dostupnost: Skladem
Cena 257 Kč 257
Bez daně: 229 Kč
Množství:  

Nejnižší cena posledních 30 dní: 199Kč, POZOR-tento produkt nezasíláme mimo ČR. Objednávka a dodání je možné pouze do České republiky!

Trvanlivá potravinová dávka pro extrémní a nouzové situace – NRG-5

NRG-5 nouzové potravinové dávky jsou vyvinuty pro použití v záchranných operacích během přírodních nebo člověkem způsobených katastrof, pro havarijní připravenosti a jako doplněk kaloricky chudé stravy. Jedna stravní dávka váží 500g, obal má podobu papírové krabičky o rozměru 140x80x60mm, uvnitř je samotné jídlo vakuově zabalené ve velmi odolné laminované fólii. Samotná strava má podobu dehydrovaných sušenek vyrobených čistě z obilnin, rostlinného tuku a sacharidů – proto jsou vhodné i vegetariány, jsou lehce stravitelné a nezatěžují trávení obsahem živočišných nebo chemických látek.

Díky robustnímu hermetickému obalu je zaručená dlouhá skladovatelnost i v extrémních tepelných výkyvech ohrožujících běžné potraviny (mráz, vyšší letní atmosférické teploty). Možno sníst okamžitě po rozbalení bez nutnosti jakékoliv další přípravy nebo je možné obsah použít s vodou například k přípravě rychlé a výživné kaše.

Trvanlivost cca 20 let od data výroby tuto speciální potravinu předurčuje také jako dlouhodobou zásobu pro případ válečných nebo katastrofických událostí. Kalorický obsah 9600kJ/2300kcal plně dostačuje jako kompletní výživa pro jednoho dospělého člověka na jeden den.

Výrobce je německá firma MSI GmbH, která je evropským leaderem ve vývoji a prodeji potravin pro speciální nouzové použití a (na rozdíl od jiných firem, které to osobě pouze rády tvrdí jako marketingový tah) skutečně dodává své výrobky například Červenému kříži pro použití a distribuci v extrémních podmínkách.

Nutriční hodnoty:

Proteiny 14,5%

Tuky 17%

Sacharidy 60,2%

Přidané vitamíny a minerály

Energetická hodnota 9600kJ/2300kcal

Složení: pražené obiloviny (pšenice), rostlinný tuk, cukr, rostlinný protein, slad, vitamíny, minerály.

Potravina není vhodná pro alergiky citlivé na některou složku výrobku. Obsahuje lepek. Neobsahuje živočišné složky.

 
Survival Shop Vlkodlak.cz