Kategorie
Kategorie

Trvanlivá potravinová dávka NRG-5 (Emergency Food Ration)

Trvanlivá potravinová dávka NRG-5 (Emergency Food Ration)
Trvanlivá potravinová dávka NRG-5 (Emergency Food Ration)
Výrobce: Německo
Model: NRG-5
Dostupnost: Skladem
Běžná cena 278 Kč
Sleva platná do 1.11.2020 nebo do vyprodání zásob 18%      49 Kč
Naše cena platná ke dni 31.10.2020 229 Kč 229
Bez daně: 199 Kč
Množství:  

Trvanlivá potravinová dávka pro extrémní a nouzové situace – NRG-5

NRG-5 nouzové potravinové dávky jsou vyvinuty pro použití v záchranných operacích během přírodních nebo člověkem způsobených katastrof, pro havarijní připravenosti a jako doplněk kaloricky chudé stravy. Jedna stravní dávka váží 500g, obal má podobu papírové krabičky o rozměru 140x80x60mm, uvnitř je samotné jídlo vakuově zabalené ve velmi odolné laminované fólii. Samotná strava má podobu dehydrovaných sušenek vyrobených čistě z obilnin, rostlinného tuku a sacharidů – proto jsou vhodné i vegetariány, jsou lehce stravitelné a nezatěžují trávení obsahem živočišných nebo chemických látek.

Díky robustnímu hermetickému obalu je zaručená dlouhá skladovatelnost i v extrémních tepelných výkyvech ohrožujících běžné potraviny (mráz, vyšší letní atmosférické teploty). Možno sníst okamžitě po rozbalení bez nutnosti jakékoliv další přípravy nebo je možné obsah použít s vodou například k přípravě rychlé a výživné kaše.

Trvanlivost cca 20 let od data výroby tuto speciální potravinu předurčuje také jako dlouhodobou zásobu pro případ válečných nebo katastrofických událostí. Kalorický obsah 9600kJ/2300kcal plně dostačuje jako kompletní výživa pro jednoho dospělého člověka na jeden den.

Výrobce je německá firma MSI GmbH, která je evropským leaderem ve vývoji a prodeji potravin pro speciální nouzové použití a (na rozdíl od jiných firem, které to osobě pouze rády tvrdí jako marketingový tah) skutečně dodává své výrobky například Červenému kříži pro použití a distribuci v extrémních podmínkách.

Nutriční hodnoty:

Proteiny 14,5%

Tuky 17%

Sacharidy 60,2%

Přidané vitamíny a minerály

Energetická hodnota 9600kJ/2300kcal

Složení: pražené obiloviny (pšenice), rostlinný tuk, cukr, rostlinný protein, slad, vitamíny, minerály.

Potravina není vhodná pro alergiky citlivé na některou složku výrobku. Obsahuje lepek. Neobsahuje živočišné složky.

 
Zákazníci, kteří objednali toto zboží, koupili také...
Survival Shop Vlkodlak.cz